Piknik integracyjny 2022!

30 maja, w poniedziałek, pod wiatą LZS w Ochabach odbyło się spotkanie integracyjne studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Skoczowie. Chociaż prognoza pogody była mało zachęcająca, seniorzy dziarsko i z zapałem ruszyli do Ochab. Przybyła grupa piesza Nordic Walking, liczna grupa rowerzystów i grupa zmotoryzowana. Frekwencja przekroczyła najśmielsze oczekiwania. Atrakcją na miejscu były ćwiczenia usprawniające na boisku oraz nauka układu tanecznego pod okiem profesjonalnej instruktorki sportowej. Drobny poczęstunek i organizację spotkania wsparła dotacja ze Starostwa Powiatowego w Cieszynie w ramach Ochrony i Promocji Zdrowia. Wspólny śpiew, śmiech i zabawa w grupie to najlepsza terapia w powrocie do równowagi po pandemii.

Uczestnicy spotkania integracyjnego SUTW w dniu 30 maja pod wiatą stadionu LZS w Ochabach bardzo dziękują sołtysowi wsi Ochaby Panu Maciejowi Bieniek za nieodpłatne udostępnienie obiektu oraz pomoc organizacyjną. Przychylność i życzliwość sołtysa zachęca studentów-seniorów do poszukiwania współpracy w terenie.

Zadanie „Dbajmy o nasze zdrowie i bądźmy razem po pandemii” zostało dofinansowane ze środków budżetu Starostwa Powiatu Cieszyńskiego na rok 2022.